زعفران

رابطه زعفران و پریودی

رابطه زعفران و پریودی

ما به شما میگوییم چگونه زعفران در جلوگیری از درد و انقباضات دوران پریُود نقش مهمی ایفاء می کند و چگونه زعفران را مصرف کنید تا آثار مؤثر آن را ببینید.

زعفران یکی از گرانقیمت ترین ادویه های جهان است و استفاده کم از آن نیز عمدتاً به همین علت است. گرچه این ادویه گران است اما به لطف قابلیتش در بهبود سلامت کلی بدن در طب آیورودا (طب سنتی هند) غیر قابل ارزش گذاری نامیده شده است. اما حقیقتی که ممکن است اکثر شما از آن بی اطلاع باشید این است که زعفران که کِسار نیز نامیده می شود در تسکین انقباضات ناشی از پریُود مؤثر است. خاصیت ضد التهابی زعفران خواص درمانی طبیعی دارد و هنگامی که به اندازه مصرف شود می تواند یک درمان گیاهی عالی برای زنان باشد. ما به شما می گوییم چگونه زعفران در جلوگیری از درد و گرفتگی های قاعدگی نقش مهمی ایفاء می کند و چگونه از آن استفاده کنید.

خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران یک گرم

۱۷,۵۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات یک گرم
خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران دو گرم

۳۴,۵۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات دو گرم
خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران سه گرم

۵۰,۰۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات سه گرم
خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران چهار گرم

۶۹,۵۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات چهارگرم

مطابق کتاب “ادویه های شفابخش” نوشته ی دکتر Bharat Aggarwal، در یک مقاله ی منتشر شده در نشریه ی The Journal of Midwifery & Women’s Health، دانشمندان مطالعاتی را بر روی ۱۸۰ زن در سنین بین ۱۸ تا ۲۷ سال انجام داده اند که همگی آنها از گرفتگی های ناشی از قاعدگی رنج می برده اند. در این آزمایش این زنان به سه گروه تقسیم شدند. در طی ۳ دوره ی قاعدگی، گروه اول تحت درمان گیاهی روزانه که مشتمل بر ۵۰۰ میلی گرم زعفران بوده قرار گرفته است.

گروه دوم داروهای استروئیدی دریافت کرده و گروه سوم نیز مسکن دریافت کرده است. دو گروه اول که زعفران و داروهای غیر استروئیدی دریافت کرده بودند در مقایسه با گروم سوم که مسکن دریافت کرده بود، کاهش چشمگیری در شدت و مدت زمان درد در دوران قاعدگی تجربه کرده بودند. یک تحقیق منتشر شده دیگر در مجله BJOG (International Journal of Gynecology & Obstetrics) نیز اذعان داشته زعفران می تواند در کاهش سندروم پیش از قاعدگی مؤثر باشد.

زعفران به لطف خواص ضد درد و ضد انقباضش می تواند با تحریک قاعدگی روند خونریزی را آسان کرده، از انقباضات جلوگیری کرده و درد و تحریک پذیری را کاهش دهد و اینها علائمی است که در دوران قاعدگی شایع است.

چگونه از زعفران برای جلوگیری از انقباضات پیش از قاعدگی استفاده کنیم؟

یک فنجان شیر را جوشانده و یک قاشق چایخوری پودر زعفران به آن اضافه کنید. حرارت را کم کرده و آن را تقریباً برای دو دقیقه بجوشانید. می توانید برای طعم دهی و آرامش بخشی به چای به آن کمی عسل نیز اضافه کنید. این چای را صبح ها یا شب ها قبل از رفتن به خواب بنوشید. یک روش دیگر آن است که چند رشته باریک زعفران را برداشته و آنها را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید سپس با عسل مخلوط کرده و با آب گرم مصرف کنید.

برای مشاهده اثربخشی این روش می توانید ۳ روز قبل از شروع دوره ی قاعدگی مصرف آن را شروع کرده و تا پایان خونریزی آن را ادامه دهید. مطمئن شوید زعفران را به مقدار زیاد مصرف نکنید و روزی یک رشته از آن کافی است. اگر مادر شیرده هستید با دکتر خود مشورت کنید. علاوه بر این از این روش درمانی در زمستان استفاده کنید زیرا زعفران در بدن گرما تولید کرده و ممکن است در فصل تابستان برای شما مناسب نباشد.

سلب مسؤلیت: این محتوا تنها شامل توصیه های عمومی است و به هیچ عنوان جایگزین نظرات تخصصی درمانی نمی شود. همواره قبل از مصرف با یک متخصص و یا پزشک خودتان مشورت کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *