زعفران

زعفران در دوران بارداری

زعفران در دروان بارداری

بارداری قابلیت این را دارد که سلامت فیزیکی و روانی شما را دستخوش تغییرات گسترده ای کند. مصرف زعفران در دوران بارداری عالی است زیرا احساسات مثبت را افزایش می دهد و خواص درمانی بسیاری دارد که می تواند به مقابله با علائم بارداری کمک کند. زعفران به غلبه بر اضطراب، استرس و دردهای شکمی کمک می کند و اکثراً برای خواص بی شمارش به زنان باردار توصیه می شود. اما مانند اکثر مواد دیگر اگر در حد اعتدال مصرف نشود مشکلات متعددی را ایجاد می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایا، کاربرد ها و عوارض جانبی مصرف زعفران در دوران بارداری متن زیر را بخوانید.

زعفران چیست؟

زعفران کلاله های خشک شده ی گل کروکوس ساتیووس است. این کلاله ها ساختاری شبیه ریسمان دارند که در مرکز گیاه قرار داشته و محل تجمع گرده های گل می باشند. گیاه کروکوس ساتیووس دارای چهار گل است که خامه و کلاله های زرد و قرمز آنها چیده شده و خشک می گردد. هرگل شامل ۳ رشته زعفران است و برای تولید ۴۵۳گرم زعفران تقریباً ۱۴۰۰۰ رشته ی زعفران مورد نیاز است. برای برداشت این رشته های زعفران تلاش و کار بسیاری لازم است و همین علت است که آن را به گرانقیمت ترین ادویه در جهان تبدیل کرده است.

زعفران فقط در خاورمیانه و مناطق مدیترانه برداشت می شود. در هندوستان نیز این گل فقط در جاموو و کشمیر رشد می کند. این ادویه ی عجیب با توجه به زبان های مختلف موجود در هند اسامی متفاوتی دارد مثل saffron، kesar، koung، zaffran یا kumkumapoovu. زعفران ادویه طلائی نامیده می شود و این نه تنها به دلیل عطر و طعم منحصر به فردی است که به غذا می دهد بلکه به دلیل بهبود بخشی به مشکلات سلامتی از جمله مشکلات گوارشی نیز می باشد. زعفران با تشکیل یک پوشش محافظتی بر روی دستگاه گوارش این مشکلات را بهبود می بخشد. رنگ زرد و نارنجی که از زعفران به غذا منتقل می شود ناشی از رنگ دانه های کروتنوئید موجود در کروستین زعفران است.

زعفران به دلیل داشتن خواص درمانی و تسکین دهندگی بر روی پوست در بسیاری از کرم های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. زعفران به بازیابی درخشش و شفافیت پوست کمک کرده و حتی به تولید بافت پوستی بیشتر نیز به کمک می کند. همچنین به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، فرایند پیری پوست را نیز کند می کند. یک افسانه ی شایع این است که مصرف زعفران در دوران بارداری به زیباتر شدن بچه کمک می کند.

[/vc_column_text]

خرید زعفران اعلا از فروشگاه چیزمیز

خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران یک گرم

۱۷,۵۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات یک گرم
خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران دو گرم

۳۴,۵۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات دو گرم
خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران سه گرم

۵۰,۰۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات سه گرم
خرید زعفران سرگل
بستن

زعفران چهار گرم

۶۹,۵۰۰ تومان
زعفران سرگل درجه یک قائنات چهارگرم

آیا مصرف زعفران در دوران بارداری مجاز است؟

بله مصرف زعفران به دلیل خواص بی شمارش در دوران بارداری مجاز است. زعفران به تسکین اضطراب، درد، تیر کشیدن ها، تغییر در خلقیات و ناراحتی های ناشی از بارداری کمک می کند اما اگر بیش از حد مصرف شود آثار مخربی نیز دارد. من جمله موجب تحریک انقباضات شده و باعث زایمان زودرس می گردد.

در اینجا برخی موارد احتیاطی برای هنگامی که زعفران را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید بیان شده است:

  • زعفران را تنها در ماه پنجم بارداری استفاده کنید زیرا در این زمان بارداری ثبات داشته و ریسک به خطر انداختن بچه به دلیل انقباضات زودرس کاهش یافته است.
  • در هر وعده حداکثر از ۲ یا ۳ رشته زعفران استفاده کنید زیرا مصرف بیش از این مقدار می تواند عوارض بدی بر سلامتی شما داشته باشد.
  • زعفران مورد مصرف زنان باردار باید فقط از عرضه کنندگان معتبر خریداری شود تا ریسک وجود رنگ های مصنوعی و انواع ناخالصی های دیگر کاهش یابد.

مزایای زعفران برای زنان باردار

مصرف زعفران به دلیل طبیعت درمانی اش به شدت در دوران بارداری ضروری و توصیه شده است. اولین مزیت آن کمک به گوارش است، زیرا با ایجاد یک پوشش محافظتی بر روی دستگاه گوارش از آن محافظت می کند. اگر زعفران در دوران بارداری در حد تعادل مصرف گردد شامل مزایای زیر می باشد:

۱.کاهش نوسانات خلقی

بارداری تغییرات هورمونی متعددی را در بدن شما به جریان می اندازد که تأثیرات عمیقی بر احساسات شما می گذارند. شما ممکن است در یک لحظه عنق باشید و در لحظه ای دیگر دمدمی یا احساسی شوید و در این شریط زعفران می تواند شما را نجات دهد زیرا زعفران به مشابه یک ضد افسردگی عمل کرده و جریان خون را در مغز شما بالا می برد. مصرف زعفران منجر به تولید هورمون سروتین می گردد که باعث بهبود خلقیات شما می شود. همچنین زعفران هورمون استرس (کورتیزول) را کاهش می دهد.

۲.تنظیم فشار خون

ضربان قلب زن در دوران بارداری می تواند تا ۲۳% سریع تر شود که این افزایش سرعت منجر به نوسانات فشار خون می گردد. زعفران حاوی پتاسیوم و کروستین است که به کاهش فشار خون شما کمک می کنند و این ویژگی می تواند در دوران بارداری سودمند باشد.

۳.کاهش حالت تهوع صبحگاهی

تهوع صبحگاهی به شما احساس گرفتگی و سستی می دهد. بنابر برخی روایات دمنوش چای زعفران به مقابله با این سرگیجه ها و تهوع ها کمک می کند.

۴.کمک به گوارش

بسیاری از زنان از دردهای شکمی در طول بارداری رنج می برند. فرایند گوارش در دوران بارداری کند می شود و ممکن است برخی از این مادران باردار به یک تحریک کننده برای سهولت روند گوارش احتیاج داشته باشند. زعفران جریان خون را در سیستم گوارشی شما افزایش داده و در نتیجه به بالا بردن متابلیسم شما کمک می کند و این به نوبه ی خود به گوارش بهتر منجر می گردد. مصرف زعفران موجب تشکیل یک لایه ی محافظتی بر روی سیستم گوارش شده و این لایه ی اضافی اسیدهای دستگاه گوارشی را کاهش داده و از نفخ معده جلوگیری می کند.

۵.خلاص شدن از انقباضات

یک زن باردار این انقباضات را به صورت خفیف در اوایل حاملگی و به شکل شدید قبل از زایمان تجربه می کند. در طول بارداری استخوان ها و ماهیچه ها برای کمک به رشد جنین کشیده شده و تغییر می کنند و این می تواند موجب درد و انقباضات در ناحیه شکم و مفاصل لگنی شود. زعفران یک مسکن طبیعی است و ماهیچه ها را شل می کند و در نتیجه موجب تسکین درد در ناحیه شکم شده و انقباضات را تسکین می دهد.

۶.محافظت در مقابل بیماری های قلبی

زعفران دارای خواص جادویی است که از شما در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند. در دوران بارداری زنان برای رفع اشتهای در حال افزایش خود تمایل بیشتری به مصرف غذاهای چرب دارند و این اثرات مخربی بر سیستم قلبی عروقی آنان می گذارد. آنتی اکسیدان، کروستین و پتاسیوم موجود در زعفران به کاهش سطح تریگلیسیرید و کلسترول بدن شما کمک می کنند.

۷.درمان بیماری های دستگاه تنفسی

زعفران دارای خواص ضد التهابی است که به گشاد کردن مجاری بینی کمک می کند. علاوه بر این زعفران تورمات و التهابات ریه را نیز کاهش می دهد در نتیجه شما می توانید راحت تر نفس بکشید. زعفران همچنین به زنان بارداری که از بیماری آسم رنج می برند نیز یاری می رساند بدین صورت که تمام موانع موجود در ریه و نای آنها را برطرف می کند.

۸.کاهش ریزش مو

نوسانات هورمونی در دوران بارداری اغلب موجب افزایش ریزش مو می شوند. یک راه حل شایع میان زنان باردار برای کاهش ریزش مو استفاده از خمیری متشکل از شیر، زعفران و شیرین بیان است. آنتی اکسیدان موجود در زعفران مو را تقویت کرده و آن را مستحکم تر می سازد.

۹.کمک به خواب بهتر

هرچه بارداری پیشرفت می کند، خوابیدن بیشتر به یک چالش تبدیل می شود. مادران با پهلو به پهلو شدن و غلتیدن در کل شب برای جای دادن راحت شکم در حال رشد خود، دست و پنجه نرم کردن با آثار نوسانات شدید هورمونی و کاهش ناراحتی های ناشی از کشیدگی استخوان ها برای خوابیدن تلاش می کنند. مجموع این مشکلات منجر به انقباضات شدید، درد و ناراحتی می گردد و در طول این دوران شما می توانید شیر و زعفران دم کرده بنوشید زیرا زعفران دارای خاصیت آرام بخشی است که خواب را بهبود می بخشد و شما را قادر می سازد تا احساس آرامش کنید. نوشیدن زعفران با شیر کیفیت خواب شما را افزایش می دهد.

۱۰.درمان مشکلات پوستی

بسیاری از زنان ادعا کرده اند که زعفران به آنها کمک کرده تا با مشکلات رایج پوستی مقابله کنند. این مشکلات عبارتند از: جوش زدن، ملاسما و آکنه که در دوران بارداری ایجاد می شوند. زعفران یک تصفیه کننده خون است و برای بیماری های پوستی ناشی از آلودگی های خونی یک راه حل مؤثر است.

۱۱.جلوگیری از گرفتگی بینی ناشی از حساسیت ها

عموماً در دوارن بارداری سیستم ایمنی شما در معرض خطر قرار می گیرد و شما نسبت به عفونت ها و حساسیت ها آسیب پذیر تر می شوید. زعفران به دلیل خواص ضد التهابی سرفه، آسم، آلرژی و گرفتگی بینی شما را تسکین می دهد. علاوه بر این استفاده از خمیر زعفران و چوب صندل برای پایین آوردن تب مؤثر است.

۱۲.به شما کمک می کند حرکات جنین را حس کنید

مطابق متون آیورودایی ها زعفران موجب افزایش دمای بدن شما می شود و این به نوبه ی خود موجب حرکت جنین در بدن شما می گردد. این همیشه لذتبخش است که حرکت جنین خود را در رحمتان احساس کنید.

چه زمانی در دوران بارداری زعفران مصرف کنیم؟

این باور وجود دارد که زعفران اشتها را باز کرده و به سیستم گوارش کمک می کند. با این حال توصیه می شود قبل از مصرف زعفران در دوران بارداری با متخصص زنان و زایمان و متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

توصیه شده که مصرف زعفران در سه ماهه دوم بارداری یعنی از ماه پنجم به بعد شروع شود. ارائه دهندگان خدمات درمانی باید به مادران باردار آموزش دهند که چه زمانی از زعفران استفاده کنند تا آنها بتوانند مقدار صحیح زعفران را مصرف کنند.

مصرف زعفران در دوران بارداری گرمای بدن را افزایش می دهد که این به نوبه ی خود موجب انقباضات شکمی مکرر می گردد در نتیجه استفاده از زعفران در شب عاقلانه نیست زیرا بدن شما در این ساعات دستخوش فرایندهای متعددی می شود.

این باور وجود دارد که زعفران موجب تحریک انقباضات می شود و در برخی موارد وخیم منجر به سقط جنین غیر ارادی نیز می گردد. پزشکان مصرف روزانه فقط یک رشته زعفران را توصیه می کنند زیرا بیش از این مقدار ممکن است خطرناک باشد و با زایمان زودرس و یا حتی سقط جنین بر سلامت نوزاد شما اثر بگذارد. اگرچه زعفران ارزش غذایی بالایی دارد اما توصیه می شود به زمان مصرف آن در دوران بارداری توجه شود تا از هرگونه واکنش مضر جلوگیری شود.

در دوران بارداری چگونه زعفران را مصرف کنیم؟

شما الان آگاه هستید که مصرف زعفران به میزان محدود در دوران بارداری بی خطر است اما این مهم است که مادران باردار به خوبی از نحوه مصرف کردن آن در دوران بارداری مطلع شوند. زعفران عمدتاً به دوصورت مصرف می گردد:

۱. زعفران خیس خورده

این روش رایج ترین روش مصرف زعفران در منزل و یا در غذاهای خارج از منزل است. در این روش رشته های زعفران را به آرامی خرد کرده و داخل آب، شیر و یا هردو می ریزیم. سپس برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را کنار می گذاریم تا خیس بخورد و بعد آن را مصرف کرده و یا در غذا می ریزیم.

۲. زعفران خرد شده

زعفران خرد شدهاین مدل زعفران بهترین مدل برای استفاده در سوپ های مقوی و سس های سالاد است. شما می توانید رشته های زعفران را با انگشتان خود پودر کرده و آن را مستقیماً در انواع دستورهای غذایی استفاده کنید. زمانی که زعفران را آماده کردید مرحله بعد این است که از آن در غذاهای خود استفاده کنید. اگر شما نمی دانید چگونه در دوران بارداری زعفران بخورید، نگران نباشید زیرا راههای زیادی برای مصرف آن وجود دارد. زعفران بخش مهمی از غذاهای هندی را تشکیل می دهد و در غذاهایی مثل فرنی، لاسی، بریانی و سایر دسرهای سنتی استفاده می شود. در اینجا بیان شده که چگونه در دوران بارداری زعفران مصرف کنیم؟

۳. شیر و زعفران

کلسیوم یک ماده ی بسیار مهم برای رشد و پرورش نوزاد شماست. با وارد شدن به ماه پنجم بارداری شما می توانید رشته های زعفران را به شیر خود اضافه کنید و یا می توانید بادام، پسته و زعفران را آسیاب کرده و آنها را به شیر خود اضافه کنید. شما می توانید شیر زعفران را صبح ها بنوشید.

۴. زعفران در برنج/سوپ

زعفران و برنجمی توان زعفران را به سوپ یا غذاهای برنجی اضافه کرد تا طعم بهتری بگیرند. برای انتقال طعم و عطر زعفران، یک الی دو رشته زعفران کافی است.

۵. زعفران و آب

زعفران و آبشما می توانید به سادگی یک رشته زعفران را به لیوان آب خود اضافه کرده و بنوشید. این نوشیدنی به گوارش شما کمک می کند.

عوارض جانبی زعفران

۱.سقط جنین

زعفران با افزایش گرما و بالا بردن دمای بدن منجر به افزایش انقباضات رحمی می گردد و این عملکرد در هفته های اول بارداری می تواند موجب سقط جنین بشود. توصیه می شود شما مصرف زعفران را فقط از سه ماهه دوم بارداری خود و با مشورت متخصص زنان و زایمان خود شروع کنید.

۲. حساسیت شدید

در بسیاری از موارد زنان باردار بعد از مصرف زعفران از اضطراب، خشکی دهان، حالت تهوع و سردرد شکایت دارند. اگر شما نیز با چنین مشکلاتی رو به رو شدید بهتر است از مصرف زعفران خودداری کنید.

۳. استفراغ

مصرف زعفران در بعضی زنان منجر به استفراغ می گردد. استفراغ کردن نه تنها به شما احساس بدی می دهد بلکه شما و نوزادتان را از دریافت مواد مغذی ضروری محروم می کند. پس مطمئن شوید که شما نسبت به زعفران این واکنش وخیم را نداشته باشید و اگر دارید از مصرف زعفران خودداری کنید.

۴. مسمویت زعفران

اگر فردی زعفران را به مقدار زیادی مصرف کند که این مقدار به معنای ۱۲ گرم یا بیشتر است، مسمویت ناشی از زعفران اتفاق می افتد. این مسمویت با علائمی همچون زردی رنگ پوست، چشم و غشای مخاطی، بی حسی، اسهال، خون ریزی بینی، خونریزی لب ها و غیره مشخص می شود.

۵. انقباضات

افزایش مصرف زعفران موجب تحریک رحم شده و انقباضات رحمی را افزایش می دهد که این ممکن است منجر به زایمان زودرس گردد.

۶. سرگیجه

مصرف زیاد زعفران به دلیل خواص آرامبخشی آن ممکن است منجر به سرگیجه و خوابالودگی شود.

۷. آلرژی

زنانی که نسبت به مصرف بعضی از خوراکی ها حساس هستند و سابقه آلرژی نسبت به گیاهان زیتون، چچم و علف شور را دارند، ممکن است نسبت به زعفران نیز آلرژی نشان دهند.

۸. خونریزی از پلک چشم، بینی یا لب ها

بسته به مرحله ی بارداری، سابقه آلرژی و میزان زعفران مصرفی شما، احتمال بروز عوارضی همچون خونریزی از بینی، لب ها و پلک شما وجود دارد.

۹. بیحسی

مصرف مقدار زیاد زعفران در بعضی زنان منجر به احساس بیحسی می گردد. بیحسی نوعی احساس مور مور شدن است که در دست ها و پاها رخ می دهد ولی ممکن است در پلک چشم و لب ها نیز احساس شود.

۱۰. یرقان/ اسهال/ خونریزی شدید

مصرف مقدار زیاد زعفران می تواند منجر به واکنش های سمی در بدن شود که در نهایت می تواند مشکلاتی از قبیل یرقان(زردی)، خونریزی و اسهال را به وجود آورد.

۱۱. وجود خون در ادرار یا مدفوع

دفع خون در ادرار یا مدفوع می تواند یک نشانه ترسناک برای زنان باردار باشد اگرچه ممکن است این مشکل یکی از عوارض جانبی مصرف زعفران باشد.

نکاتی برای انتخاب و نگهداری از زعفران:

از این نکات برای انتخاب و نگهداری از زعفران استفاده کنید:

  • چون زعفران ادویه گرانقیمتی است ممکن است شما با انواع تقلبی آن مواجه شوید پس بهتر است آن را از یک برند یا یک فروشگاه معتبر که دارای علامت تجاری تأیید شده ی دولتی است خریداری کنید.
  • برچسب تولید، کارخانه تولید کننده و تاریخ انقضاء آن را چک کنید.
  • زعفران خالص زرشکی رنگ است و نوک آن به رنگ روشن نارنجی و قرمز می باشد. مرغوب ترین نوع زعفران رنگ تیره تری دارد. انواع تقلبی آن دارای رنگ زرشکی یکدست با سرهای سفید و زرد است.
  • زعفران را در یک محفظه ی دربسته در یک فضای تاریک قرار دهید. با این روش طعم و عطر آن برای ماه ها حفظ می شود.
  • همچنین شما می توانید آن را در یک فویل بپیچید، داخل یک ظرف در بسته قرار داده و در یخچال بگذارید.
  • نکات دیگری که باید به خاطر سپرده شوند:

زعفران اکثراً به شکل تقلبی فروخته می شود که می تواند برای زنان باردار و نوزادانشان مضر باشد. در نتیجه مهم است که آن را فقط به صورت اصل و از فروشگاه های معتبر خریداری کنیم. بعضی از این احتیاط های لازم و نکات ضروری مصرف زعفران در دوران بارداری عبارتند از:

۱.زعفران را بسته بندی شده خریداری کنید.

فروشگاه های محلی ممکن است زعفران را به صورت باز بفروشند اما برای رعایت نکات احتیاطی دوران بارداری بهتر است خرید زعفران را در اشکال بسته بندی شده انجام دهید.

۲.برچسب تولید آن را چک کنید.

قبل از خرید زعفران تاریخ انقضاء آن را چک کرده و مطمئن شوید که یک برند تأیید شده است.

۳.از اصل بودن آن مطمئن شوید.

شما تنها با توجه به رنگ زعفران می توانید نوع اصل آن را از انواع تقلبی تشخیص دهید. زعفران خالص زرشکی رنگ بوده و سر آن نارنجی-قرمز رنگ است و اگر زعفرانی را دیدید که قرمز یکدست است به احتمال زیاد تقلبی یا ناخالص است.

۴. درجه ی زعفران

درجه بندی زعفران بر اساس رنگ آن صورت می گیرد. بالاترین درجه زعفران تیره ترین رنگ را دارد و گرانترین نوع آن است. همچنین مرغوب ترین درجه زعفران دارای بهترین رایحه نیز می باشد. برای انتخاب بهترین زعفران موجود در خصوص درجه کیفیت آن پرس و جو کنید.

۵. رنگ مصنوعی

مطمئن شوید زعفرانی که می خرید هیچ رشته ی سفید یا زردی نداشته باشد. اگر داشته باشد به این معنی است که زعفران شما تقلبی است و با قسمت های دیگر گیاه مخلوط شده است.

۶. زعفران رشته ای را به نوع پودری آن ترجیح دهید.

در خرید زعفران به جای نوع پودری، رشته های آن را انتخاب کنید زیرا ممکن است در فرایند پودر شدن خواص آنتی اکسیدانی زعفران از بین برود. همچنین چک کردن اصالت زعفران در نوع رشته ای آن راحت تر است. برای چک کردن اصالت زعفران می توانید چند رشته از آن را در آب گرم خیس کنید. زعفران اصل۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می برد تا رنگ پس دهد ولی انواع تقلبی آن به محض خیس شدن یا ریختن در غذا رنگ پس می دهند. نگهداری صحیح از زعفران در حفظ مواد مغذی و خواص آن در طول زمان بسیار ضروری است و قطعاً شما به دلیل گرانقیمت بودن آن می خواهید به شکلی از زعفران نگهداری کنید که خواص خود را در طول زمان حفط کند.

زعفران باید در یک ظرف در بسته و در مکانی خنک و دور از نور آفتاب نگهداری شود. این روش کمک می کند که زعفران طعم خود را حداقل برای ۶ ماه حفظ کند. همچنین شما می توانید برای محافظت بیشتر آن را در فویل بپیچید و داخل ظرف بگذارید. بهتر است این ظرف را داخل یخچال بگذارید و برای جلوگیری از جذب رطوبت یخچال می توانید یک حبه قند را کنار آن قرار دهید. اگر از رشته های زعفران به شکل صحیح همانطور که در بالا ذکر شد نگهداری کنید می توانید آنها را برای حداقل ۳ سال نگه دارید.

زعفران به دلیل فواید بی شمار یک ماده مفید در رژیم غذایی شما در دوران بارداری به شمار می آید. مشورت با یک متخصص تغذیه یا پزشک به شما در تعیین میزان دقیق مصرف زعفران و جلوگیری از عوارض احتمالی آن کمک می کند. با استفاده مطلوب از زعفران با مصرف متعادل آن از فواید بی شمار آن بهره ببرید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *