زعفران

مصرف زعفران در دوران شیردهی

زعفران و شیردهی

اگرچه هنوز مشخص نشده که استفاده از زعفران در دوران شیردهی مجاز است یا خیر، مصرف آن به اندازه ی نرمال با توجه به ارزش غذایی این ماده بی ضرر به نظر می رسد. اگرچه زعفران یک ماده ی طبیعی می باشد، مصرف آن به طور اتوماتیک به معنای بی ضرر بودن آن نیست. تا به دست آمدن اطلاعات بیشتر در خصوص مصرف زعفران در دوران شیردهی بهتر است زنان در این دوران از مصرف زعفران خودداری کنند.

زعفران و شیردهی: یک بررسی اجمالی

مصرف متعادل زعفران در غذا برای اکثر مردم از جمله مادران شیرده احتمالاً بی ضرر است. این در حالی است که هنوز مشخص نشده استفاده از زعفران به شیوه درمانی (به عنوان یک داروی گیاهی) نیز به همان اندازه برای دوران شیردهی بی ضرر هست یا خیر. تا به دست آمدن اطلاعات بیشتر بهتر است از مصرف زعفران در دوران شیردهی خودداری شود.

زعفران و شیردهی: مطالعات چه می گویند؟

هنوز هیچگونه شواهد علمی در خصوص مضر بودن یا نبودن زعفران برای زنان شیرده یا نوزادان آنها وجود ندارد. اگرچه زعفران یک ماده ی طبیعی است ولی این بدین معنا نیست که لزوماً مصرف آن در دوران بارداری بی ضرر است.

 

بسیاری از زنان تلاش می کنند هنگام شیردهی از مصرف داروهای شیمیایی خودداری کرده و با این باور که استفاده از مواد طبیعی به طور اتوماتیک به معنای بی ضرر بودن آنهاست، از گیاهان به عنوان یک روش درمانی جایگزین استفاده می کنند. اما این در حالی است که مواد طبیعی نیز می توانند سمی باشند به عنوان مثال بسیاری از زهر ها و مواد سمی مواد طبیعی هستند. استفاده از مواد گیاهی با توجه به این امر که هنوز هیچگونه شواهد معتبری در خصوص بی ضرر بودن مصرف آنها دو دوران شیردهی وجود ندارد، منطقی به نظر نمی رسد.

با پزشک متخصص خود در خصوص مصرف زعفران و شیردهی مشورت کنید

شما باید با پزشک خود در خصوص زعفران و شیردهی مشورت کنید. هر زن شرایط مخصوص به خود را دارد و پزشک شما شرایط شما را از همه بهتر درک می کند. بعد از درنظر گرفتن توقعات و خواسته های شما با توجه به وضعیت فعلی سلامت شما، می توانید در خصوص مصرف زعفران در دوران شیردهی تصمیمی را که برایتان بهتر است اتخاذ کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *