زعفران

رابطه زعفران با قلب

گیاهان دارویی می توانند یک منبع کمکی ارزشمند برای داروهای سنتی رایج باشند و تعداد زیادی گیاه دارویی وجود دارند که می توانند همراه با داروهای مدرن مصرف شوند. همچنین گیاهان دارویی می توانند برای کمک به بهبودی پس از برخی بیماری های شدید مورد استفاده قرار گیرند. اگرچه ارزش درمانی گیاهان دارویی در کنار روش های درمانی مدرن نباید نادیده گرفته شود اما بعضی از بیماری ها مثل بیماری های قلبی عروقی نباید به تنهایی توسط گیاهان دارویی درمان شوند. گزارش شده که زعفران کلسترول خون را کاهش داده و سطح کلسترول را در حد سلامت نگه می دارد.

آزمایشات صورت گرفته بر روی حیوانات نیز نشان می دهند زعفران کلسترول خون را تا ۵۰% پایین می آورد. زعفران دارای خواص آنتی اکسیدانی است در نتیجه به حفظ سلامت عروق و شریان های خونی کمک می کند. همچنین زعفران دارای خاصیت ضد التهابی نیز می باشد که این برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است.

مردم کشورهای مدیترانه یعنی جایی که مصرف زعفران در آن شایع است، کمتر از حد نرمال به بیماری های قلبی دچار می شوند. از پایین آوردن کلسترول خون گرفته تا خواص ضد التهابی، زعفران یکی از بهترین مکمل ها برای حفظ سلامت قلب است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *